Detaljer
Scanbad Multo Med Lotto Porcelænsvask i 55cm og 2 skuffer
Scanbad Multo+ Med Lotto vask er en møbelpakke i 50cm bredde bestående af vaskeskab med 2 skuffer og Lotto hvid slidstærk porcelænsvask. Sættet er en del af Scanbad Multo+ serien, der er designet efter skandinavisk stil og med mange forskellige vasketype designs og med den brede produkt pallette, der inkluderer mange forskellige størrelser og farver.
Her finder du nemt en praktisk løsning til dit nye badeværelse. Scanbad Multo+ Med Lotto vask er til dig, der vil have et funktionelt baderum med møbler i god dansk kvalitet samt en ”næsten” vedligeholdelsesfri vask.
Se specifikationer herunder:
- Scanbad Serie: Lotto
- Scanbad Vask: Porcelænsvask
- BEMÆRK:
- Lotto vasken er ca. 55mm bredere end skabet.
- Vasketolerance længde (-5/+5mm)
- Scanbad Greb: Standard greb i Krom (Er IKKE for boret – man borer selv for).
- Scanbad Front: 2 skuffer. (Vælg mellem melamin eller metal skuffe)
- Dimensioner på skabet: 50,0 x 57,6 x 35,0 cm (B x H x D)
- Farvevarianter: Hvid/hvid højglans, hvid elm, sort struktur
- Artikelnumre med metalskuffer: LML-1199, LML-1155, LML-1144, LML-1117
- Artikelnumre med melaminskuffer: LML-1199G, LML-1155G, LML-1144G, LML-1117G
- Scanbad badeværelser er Produceret i Danmark
Scanbad skabene
Scanbad Multo+ skabene er produceret i 16 mm melaminbelagte spånlader. Alle skabene leveres færdig samlet – direkte fra fabrikken - inklusive bagbeklædning og justerings beslag til montering på væggen. Bunden af skabet, bagpladen og hylden er lavet i flot alu farvet melaminbelagt spånplade (Grålig).
Scanbad´s Låger og fronter
Scanbad Multo+ låger og fronter består af 18 mm foliebelagt MDF i modellen hvid/hvid højglans og 19 mm spånplade flot melaminbelægning i modellerne Hvid elm, sort struktur og Pine Grey. Hængslerne, der kan justeres i 3 retninger, er monteret som standard på alle låger. Lågerne leveres standard med Soft Close (Blød og dæmpet indtræk på de sidste cm)
Scanbad skuffe valg
Træskuffen er en solid melamin belagt skuffe. Skuffen har naturligvis fuldt udtræk, selvindtræk på de sidste cm og softclose. Skinnerne er skjulte under skuffen og kan justeres. Den øverste skuffe leveres med udskæring til rørføring – ligeledes medfølger der en smart plastik indsats – som kan give orden og et bedre overblik.
Metalskuffen er en ekstra solid skuffe. Ligeledes med fuldt udtræk, selvindtræk på de sidste cm og softclose. Skuffen har skjulte skinner og er udstyret med flotte afrundede metalsider. Skuffen kan yderligere justeres i 3 retninger. Øverste skuffe leveres med udskæring til rørføring.
BEMÆRK: Har du rørføring som kører direkte op fra gulvet – kan møblet leveres med 2 skuffer – lavet med udskæring til rørføring. Der er dog ca. 8-10 Hverdages leveringstid – hvis du ønsker denne løsning – Kontakt os, eller skriv det i kommentar feltet på din ordre.
Scanbad Porcelænsvask
Vores porcelænsvaske er produceret i ægte sanitetsporcelæn. Det er et meget stærkt keramisk materiale der er glaseret – og som når det brændes ved ca. 1220 gr Celsius smelter glasuren ud og hård, blank, glat og rengøringsvenlig overflade.
Montering og opsætning
Der er vedlagt Monteringsvejledning og montagetilbehør med alle Scanbad Multo møbelpakker.
Scanbad Garanti
Som det kvalitets produkt Scanbad Multo+ er – yder Scanbad 5 års garanti mod fabrikationsfejl.
Et 50cm bred Scanbad Multo+ med Lotto vask, som er det mindste møbel i Scanbad Lotto serien, hvor skabene har skuffer. Badmøblet er smalt og passer ind i de fleste rum – samtidigt fylder det ikke meget ud i rummet. Lottovasken har en fornuftig størrelse og møblet fremhæves af vaskens flotte porcelæn. Med dette møbel vægter man en større vaskekumme – Derfor har dette møbel begrænset frasætningsplads. En velegnet møbelserie til både lejligheden, sommerhuset eller gæstebadeværelset.
Vælg mellem vores mange spejle her -> Scanbad Spejle
Er du på jagt efter et Scanbad Multo+ med Lotto porcelænsvask badmøbel i en anden bredde - kan du finde dem herunder:
Scanbad Lotto i 50cm bredde med 1 låge.
Scanbad Lotto i 60cm bredde med 2 låger.
Scanbad Lotto i 80cm bredde med 2 låger.
Scanbad Lotto i 60cm bredde med 2 skuffer.
Scanbad Ludo i 80cm bredde med 2 skuffer.
Leder du efter yderligere information - så tjek under "Download filer"
Se yderligere information
Varenummer | LML-1199 |
---|---|
Produceret i : | Danmark |